top of page

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to glikozoaminoglikan, który występuje naturalnie we wszystkich tkankach organizmu  wypełniając przestrzeń międzykomórkową. Odpowiada między innymi za wiązanie wody w tkankach, co w przypadku skóry przekłada się na jej nawilżenie. Wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze spada, czego bezpośrednim efektem jest wiotczenie skóry i zmarszczki.

 

W medycynie estetycznej stosujemy syntetyczny kwas hialuronowy, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii.

Lekarz podaje kwas hialuronowy przy pomocy cienkich igieł na odpowiednią głębokość celem uzyskania pożądanego efektu. Pierwsze efekty widoczne są już po zabiegu i poprawiają się w ciągu kilku najbliższych dni, kiedy to kwas wiąże wodę, a obrzęk okolicznych tkanek zmniejsza się. Efekty zabiegu utrzymują się 6-12 miesięcy w zależności od zastosowanego preparatu, czynników wewnętrznych i zewnętrznych oddziałujących na organizm pacjenta.

Wskazania:

- wypełnianie zmarszczek i bruzd na twarzy i ciele

- modelowanie kształtu twarzy

- niwelowanie cieni pod oczami

- modelowanie ust

- nawilżenie, poprawa napięcia,  ujędrnianie twarzy, szyi, dłoni i innych partii ciała

Przeciwwskazania:

- ciąża

- karmienie piersią

- choroby nowotworowe

- choroby autoimmunologiczne

- tendencja do blizn przerostowych

Działania uboczne:

- obrzęk

- zaczerwienienie

- siniaki

- dyskomfort, tkliwość w miejscu iniekcji

- mogą być wyczuwalne depozyty preparatu w miejscu podania

 Preparaty stosowane przeze mnie to najwyższej jakości dostępne na rynku kwasy hialuronowe z certyfikatami CE III klasy, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach nie jest pochodzenia zwierzęcego, jest całkowicie wchłaniany, rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.

medycyna estetyczna ełk
bottom of page