top of page

Lipofilling

Lipofilling jest metodą wypełniania i modelowania, liftingu, nawilżenia i rewitalizacji skóry twarzy oraz całego ciała za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej.

Nawet najdelikatniejsze okolice naszego ciała mogą zostać poddane tej procedurze (twarz, szyja, dekolt, powierzchnia grzbietowa rąk, ramiona, pośladki, brzuch itd.) Jest to naturalna alternatywa dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy chemicznych lub implantów. Jest to metoda skuteczna, mało inwazyjna, bezpieczna i dająca naturalne rezultaty. Około 70% tłuszczu pozostaje na zawsze, zaś 30% zostaje zaabsorbowane w przeciągu 6 miesięcy.

Tłuszcz używany przy tej metodzie można pozyskać z każdej okolicy ciała poprzez liposukcję. Najczęściej pobiera się go z okolicy brzucha lub ud. Opisywany zabieg może być stosowany do odmłodzenia twarzy, szyi, dekoltu, powierzchni grzbietowej rąk, modelowania policzków, czy też powiększania ust. Pozwala uzyskać bardzo naturane, dyskretne rezultaty w redukcji zmarszczek, zagłębień i wiotkości delikatnej okolicy oczu, jak również leczeniu blizn. Wyjątkowo dobre rezulalty osiaga się przy niwelowaniu wiotkości skóry i jej liftingowaniu.

Zabieg może wymagać powtórzenia.

Wskazania:

- modelowanie i powiększanie piersi

- modelowanie kształtu pośladków

- modelowanie owalu twarzy

- ubytki tkanki po zabiegach operacyjnych

- blizny zanikowe

Przeciwwskazania:

- ciąża

- karmienie piersią

- choroby nowotworowe

- choroby autoimmunologiczne

- zaburzenia krzepnięcia krwi

- zakrzepica

- zbyt niska waga ciała

Działania uboczne:

- obrzęk

- zaczerwienienie

- siniaki

- dyskomfort, tkliwość w miejscu iniekcji

medycyna estetyczna ełk
bottom of page